Ibrahimov Elmar Nəriman oğlu 1998-ci il sentyabrın 2-də Mingəçevir şəhərində anadan olmuşdur.2004 -cü ildə Mingəçevir şəhər 2saylı tam orta məktəbin 1-ci sinifinə getmişdi.Həmin məktəbdə ümumi orta təhsilini başa vurduqdan sonra 16 sentyabr 2013ci ildə Mingəçevir şəhər peşə ixtisası məktəbinə daxil olmuşdu. Burada elektrik qaz qaynaqçısı ixtisası na yiyələnərək 2015 - ci il 22 iyulda həmin məktəbi bitirmişdi.17yaşında olarkən isə atasını itirmiş və ailədə anası ilə ikisi qalmışdı.
Elmar hərbi xidmətdən öncə bərbərlik sənətinə də yiyələnmişdi.O,2016cı il oktyabr ayında hərbi xidmətə yollandı.Əsgər Elmar İbrahimov hərbi xidmət dövründə döyüş və ictimai-siyasi hazırlıqda əldə etdiyi nailiyyətlərə,nümunəvi hərbi intizamına,yüksək mənəvi,işgüzar keyfiyyətlərinə və vəzifə borclarını layiqincə yerinə yetirilməsində fərqləndiyinə görə fəxri fərmanla təltif olunur.12.04.2018ci ildə isə Elmar Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrindən ehtiyata buraxılmışdı.
21 Sentyabr 2020 də təlimlərə könüllü getmişdi, 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsi zamanı Elmar İbrahimov Talış Madagizin azad edilməsində savaşıb. 30 sentyabr 2020-ci ildə Goranboy rayonu Tapqaraqoyunlu kəndi istiqamətində şəhid olub. 16 oktyabr 2020-ci ildə Mingəçevir Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub. Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı verilmiş tapşırıqları şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Elmar İbrahimov ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Cəsur döyüşçü"medalları ilə təltif edilmişdi.
Allah ruhunu şad eləsin bütün şəhidlərimizin və onları Kərbəla şəhidləri ilə məşhur eləsin inşallah.

Ибрагимов Эльмар Нариман оглу родился 2 сентября 1998 года в городе Мингячевир. В 2004 году пошел в 1-й класс средней школы № 1 города Мингячевира. Здесь он окончил это училище 22 июля 2015 года, получив квалификацию электрогазосварщика. В 17 лет он потерял отца, и в семье остались они с матерью.
До службы в армии Эльмар также овладел искусством парикмахера. На военную службу он отправился в октябре 2016 года. Солдат Эльмар Ибрагимов награжден за заслуги в боевой и общественно-политической подготовке во время службы, образцовую воинскую дисциплину, высокую мораль. и деловые качества, а также за достойное выполнение своих обязанностей Почетной грамотой за отличие. 12.04.2018 года Эльмар был уволен в запас из Вооруженных Сил Азербайджанской Республики.
21 сентября 2020 года он пошел добровольцем на учения. 27 сентября 2020 года Эльмар Ибрагимов участвовал в освобождении Талыш-Мадагиза во время Второй карабахской войны, с целью освобождения оккупированных Арменией территорий и восстановления территории Азербайджана.
30 сентября 2020 года он погиб в направлении села Тапгарагоюнлу Геранбойского района. Похоронен 16 октября 2020 года на Аллее Мингячевирских шехидов. Согласно соответствующим Распоряжениям Президента Азербайджана Ильхама Алиева за достойное выполнение поставленных задач по обеспечению территориальной целостности Азербайджана, Эльмар Ибрагимов посмертно награжден медалями «За Родину» и «Отважный воин».