Ibrahimov Elmar Nəriman oğlu 1998-ci il sentyabrın 2-də Mingəçevir şəhərində anadan olmuşdur.2004 -cü ildə Mingəçevir şəhər 2saylı tam orta məktəbin 1-ci sinifinə getmişdi.Həmin məktəbdə ümumi orta təhsilini başa vurduqdan sonra 16 sentyabr 2013ci ildə Mingəçevir şəhər peşə ixtisası məktəbinə daxil olmuşdu. Burada elektrik qaz qaynaqçısı ixtisası na yiyələnərək 2015 - ci il 22 iyulda həmin məktəbi bitirmişdi.17yaşında olarkən isə atasını itirmiş və ailədə anası ilə ikisi qalmışdı.
Elmar hərbi xidmətdən öncə bərbərlik sənətinə də yiyələnmişdi.O,2016cı il oktyabr ayında hərbi xidmətə yollandı.Əsgər Elmar İbrahimov hərbi xidmət dövründə döyüş və ictimai-siyasi hazırlıqda əldə etdiyi nailiyyətlərə,nümunəvi hərbi intizamına,yüksək mənəvi,işgüzar keyfiyyətlərinə və vəzifə borclarını layiqincə yerinə yetirilməsində fərqləndiyinə görə fəxri fərmanla təltif olunur.12.04.2018ci ildə isə Elmar Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrindən ehtiyata buraxılmışdı.
21 Sentyabr 2020 də təlimlərə könüllü getmişdi, 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsi zamanı Elmar İbrahimov Talış Madagizin azad edilməsində savaşıb. 30 sentyabr 2020-ci ildə Goranboy rayonu Tapqaraqoyunlu kəndi istiqamətində şəhid olub. 16 oktyabr 2020-ci ildə Mingəçevir Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub. Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda qoyulmuş tapşırıqların icrası zamanı verilmiş tapşırıqları şərəflə yerinə yetirdiyi üçün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Elmar İbrahimov ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Cəsur döyüşçü"medalları ilə təltif edilmişdi.
Allah ruhunu şad eləsin bütün şəhidlərimizin və onları Kərbəla şəhidləri ilə məşhur eləsin inşallah.

Ibragimov Elmar Nariman oghlu was born on September 2, 1998 in the city of Mingachevir. In 2004, I went to the 1st grade of secondary school No. 1 in the city of Mingachevir. Here he graduated from this school on July 22, 2015, having received the qualification of an electric and gas welder. At the age of 17, he lost his father, and he and his mother remained in the family.
Before serving in the army, Elmar also mastered the art of hairdressing. He entered military service in October 2016. Soldier Elmar Ibragimov was awarded for his services in combat and socio-political training during service, exemplary military discipline, and high morale. and business qualities, as well as for the worthy performance of their duties with a Certificate of Honor for Distinction. On April 12, 2018, Elmar was transferred to the reserve from the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan.
On September 21, 2020, he volunteered for the exercise. On September 27, 2020, Elmar Ibragimov participated in the liberation of Talysh-Madagiz during the Second Karabakh War, with the goal of liberating the territories occupied by Armenia and restoring the territory of Azerbaijan.
On September 30, 2020, he died in the direction of the village of Tapgaragoyunlu, Goranboy region. He was buried on October 16, 2020 in the Alley of Mingachevir Martyrs. According to the relevant Orders of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, Elmar Ibragimov was posthumously awarded the medals “For the Motherland” and “Brave Warrior” for the worthy fulfillment of the assigned tasks to ensure the territorial integrity of Azerbaijan.