25.10.1995 – 07.12.2020
Tural Quliyev 25 oktyabr 1995 – ci il tarixdə Yevlax rayonunda anadan olmuşdur. Uşaqliqdan atası ilə birgə tikintidə işfəyib. Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Yevlax rayon şöbəsi tərəfindən hərbi xidmətə çağırılmışdır. Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sıralarında, "N" saylı hərbi hissələrin birində müddətli həqiqi hərbi xidmət etmişdir. Hərbi xidmətini başa vurduqdan sonra mülki fəaliyyətinə geri dönmüşdür.
2020-ci ilin 9 sentyabr tarixindən Tural Quliyev müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət qulluqçusu olaraq xidmət edirdi. Həyatında ən böyük arzusu ailə həyatı qurmaq olmuşdu lakin buna nail ola bilməmişdir.
Azərbaycan Ordusunun əsgəri olan Tural Quliyev 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsində iştirak etmişdir. Murovdağın azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə vuruşmuşdur. Tural Quliyev 1 oktyabr 2020-ci ildə Kəlbəcər rayonunun Murovdağ silsiləsi istiqamətində döyüş tapşırığının yerinə yetirilməsi zamanı şəhid olmuşdur.
Əvvəlcədən Turalın itkin düşməsi barəsində məlumat olmasına baxmayaraq 07.12.2020-ci il tarixində onun nəşi tapılaraq ailəsinə verildi.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Tural Quliyev ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Cəsur döyüşçü" və "Suqovuşanın azad olunmasına görə" medalı ilə təltif edildi.

Tural Guliyev was born on October 25, 1995, in the Yevlakh district. From childhood, he worked in construction alongside his father. He was conscripted into the military by the Yevlakh District branch of the State Service for Mobilization and Conscription. He served his mandatory military service in one of the units of the Azerbaijani Armed Forces. After completing his service, he returned to civilian life.
From September 9, 2020, Tural Guliyev continued his service as a contracted military serviceman. His greatest wish was to start a family, but this dream remained unfulfilled.
As a soldier of the Azerbaijani Army, Tural Guliyev participated in the Second Karabakh War, which began on September 27, 2020, by the Azerbaijani Armed Forces to liberate Azerbaijani territories under Armenian occupation and restore the country's territorial integrity. He fought in the battles for the liberation of Murovdag. On October 1, 2020, Tural Guliyev heroically fell while carrying out a combat mission in the direction of the Murovdag mountain range in the Kalbajar district.
Initially reported missing, Tural’s remains were recovered and returned to his family on December 7, 2020.
By the decrees of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, Tural Guliyev was posthumously awarded the "For the Motherland," "Brave Warrior," and "For the Liberation of Sugovushan" medals.