25.10.1995 – 07.12.2020
Tural Quliyev 25 oktyabr 1995 – ci il tarixdə Yevlax rayonunda anadan olmuşdur. Uşaqliqdan atası ilə birgə tikintidə işfəyib. Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Yevlax rayon şöbəsi tərəfindən hərbi xidmətə çağırılmışdır. Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sıralarında, "N" saylı hərbi hissələrin birində müddətli həqiqi hərbi xidmət etmişdir. Hərbi xidmətini başa vurduqdan sonra mülki fəaliyyətinə geri dönmüşdür.
2020-ci ilin 9 sentyabr tarixindən Tural Quliyev müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət qulluqçusu olaraq xidmət edirdi. Həyatında ən böyük arzusu ailə həyatı qurmaq olmuşdu lakin buna nail ola bilməmişdir.
Azərbaycan Ordusunun əsgəri olan Tural Quliyev 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması üçün başlanan İkinci Qarabağ müharibəsində iştirak etmişdir. Murovdağın azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə vuruşmuşdur. Tural Quliyev 1 oktyabr 2020-ci ildə Kəlbəcər rayonunun Murovdağ silsiləsi istiqamətində döyüş tapşırığının yerinə yetirilməsi zamanı şəhid olmuşdur.
Əvvəlcədən Turalın itkin düşməsi barəsində məlumat olmasına baxmayaraq 07.12.2020-ci il tarixində onun nəşi tapılaraq ailəsinə verildi.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamlarına əsasən Tural Quliyev ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Cəsur döyüşçü" və "Suqovuşanın azad olunmasına görə" medalı ilə təltif edildi.

Турал Гулиев родился 25 октября 1995 года в Евлахском районе. С детства он вместе с отцом работал на строительстве. Он был призван на военную службу Евлахским районным отделением Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу. Служил срочную военную службу в одной из воинских частей Вооруженных сил Азербайджана. После окончания службы вернулся к гражданской деятельности.
С 9 сентября 2020 года Турал Гулиев продолжил службу в качестве сверхсрочного военнослужащего. Его самой большой мечтой было создать семью, однако эта мечта так и не осуществилась.
Как солдат азербайджанской армии Турал Гулиев участвовал во Второй Карабахской войне, начавшейся 27 сентября 2020 года Вооружёнными силами Азербайджана с целью освобождения территорий, находившихся под армянской оккупацией, и восстановления территориальной целостности страны. Он сражался за освобождение Муровдага. 1 октября 2020 года Турал Гулиев геройски погиб во время выполнения боевого задания в направлении горного хребта Муровдаг в Кельбаджарском районе.
Изначально сообщалось о пропаже Турала без вести, однако 7 декабря 2020 года его тело было найдено и передано семье.
В соответствии с указами Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева Турал Гулиев посмертно был награжден медалями «За Родину», «Отважный воин» и «За освобождение Суговушана».